SMBJE250A
Bild kann Darstellung sein.
Siehe Spezifikationen für Produktdetails.
Número de pieza del fabricante:
SMBJE250A
Fabricante/Marca:
Eaton-Electronics Division
Parte de la descripción:
TVS DIODE 250VWM 405VC SMB
Fabricante :
Eaton-Electronics Division
categoria de producto :
TVS - Dioden
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.5A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Part Status :
Active
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
SMB
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
405V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
250V