MXLSMBG2K4.5E3
Bild kann Darstellung sein.
Siehe Spezifikationen für Produktdetails.
Número de pieza del fabricante:
MXLSMBG2K4.5E3
Fabricante/Marca:
Microchip Technology
Parte de la descripción:
TVS DIODE 4.5VWM 6.6VC SMBG
Fabricante :
Microchip Technology
categoria de producto :
TVS - Dioden
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-215AA, SMB Gull Wing
Part Status :
Obsolete
Power - Peak Pulse :
2000W (2kW)
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
SMBG (DO-215AA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
5.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
6.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
4.5V