20SRBS8-Y
Bild kann Darstellung sein.
Siehe Spezifikationen für Produktdetails.
Número de pieza del fabricante:
20SRBS8-Y
Fabricante/Marca:
TE Connectivity Corcom Filters
Parte de la descripción:
PWR ENT RCPT IEC320-C20 PNL WIRE
Condición de existencias:
30
Fabricante :
TE Connectivity Corcom Filters
categoria de producto :
Stromeingangssteckverbinder – Eingänge, Ausgänge, Module
Accomodates a Fuse :
No
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Connector Style :
IEC 320-C20
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Current - IEC :
20A
Current - UL :
16A
Features :
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Fuse Holder, Drawer :
Ingress Protection :
Material Flammability Rating :
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Number of Positions :
3
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.83mm x 26.75mm
Part Status :
Active
Switch Features :
Termination :
Wire Leads
Voltage - IEC :
120/250VAC
Voltage - UL :
250VAC