10DEEG3B
Bild kann Darstellung sein.
Siehe Spezifikationen für Produktdetails.
Número de pieza del fabricante:
10DEEG3B
Fabricante/Marca:
Delta Electronics
Parte de la descripción:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Fabricante :
Delta Electronics
categoria de producto :
Stromeingangssteckverbinder – Eingänge, Ausgänge, Module
Accomodates a Fuse :
No
Approval Agency :
CSA, DEMKO, FIMKO, NEMKO, S+ MARK, SEMKO, UL, VDE
Connector Style :
IEC 320-C14
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Current - IEC :
10A
Current - UL :
Features :
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Fuse Holder, Drawer :
Ingress Protection :
Material Flammability Rating :
Mounting Type :
Panel Mount, Flange
Number of Positions :
3
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.60mm