VNLD5160TR-E
Bild kann Darstellung sein.
Siehe Spezifikationen für Produktdetails.
Número de pieza del fabricante:
VNLD5160TR-E
Fabricante/Marca:
STMicroelectronics
Parte de la descripción:
IC PWR DRIVER N-CHANNEL 1:1 8SO
Fabricante :
STMicroelectronics
categoria de producto :
PMIC – Leistungsverteilungsschalter, Lasttreiber
Current - Output (Max) :
3.5A
Fault Protection :
Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Features :
Input Type :
Non-Inverting
Interface :
On/Off
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration :
Low Side
Output Type :
N-Channel
Part Status :
Active
Ratio - Input:Output :
1:1
Rds On (Typ) :
160mOhm
Supplier Device Package :
8-SOIC
Switch Type :
General Purpose
Voltage - Load :
41V (Max)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V