AVC16LS04FE13T5B04
L`image peut être une représentation.
Voir les spécifications pour les détails du produit.
Référence fabricant:
AVC16LS04FE13T5B04
Fabricant/Marque:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Partie de la description:
SWITCH PUSHBUTTON SPST 1A
État des stocks:
25
Fabricant :
catégorie de produit :
Commutateurs à bouton-poussoir
Actuator Marking :
No Marking
Actuator Type :
Round, Button, Flush
Circuit :
SPST
Color - Actuator/Cap :
Silver
Current Rating (Amps) :
1A (DC)
Features :
Illumination Type, Color :
LED, Green/Blue
Illumination Voltage (Nominal) :
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-20°C ~ 65°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Part Status :
Active
Switch Function :
Off-On
Termination Style :
Wire Leads with Connector
Type :
Capacitive, Anti-Vandal, Illuminated
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
24 V