LNC2H822MTEJ
L`image peut être une représentation.
Voir les spécifications pour les détails du produit.
Référence fabricant:
LNC2H822MTEJ
Fabricant/Marque:
Nichicon
Partie de la description:
CAP ALUM 8200UF 20% 500V SCREW
Fabricant :
Nichicon
Capacitance :
8200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Impedance :
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency :
47.18 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
33.7 A @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500 V