ALS70A392NF550
L`image peut être une représentation.
Voir les spécifications pour les détails du produit.
Référence fabricant:
ALS70A392NF550
Fabricant/Marque:
KEMET
Partie de la description:
CAP ALUM 3900UF 20% 550V SCREW
Fabricant :
KEMET
Capacitance :
3900 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
118mOhm @ 100Hz
Impedance :
103 mOhms
Lifetime @ Temp. :
20000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency :
19 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
13.4 A @ 100 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
550 V