MAL225759101E3
Référence fabricant:
MAL225759101E3
Partie de la description:
CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.1Ohm @ 100Hz
Impedance :
1.82 Ohms
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency :
1.358 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
970 mA @ 100 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500 V