MAL215888682E3
Référence fabricant:
MAL215888682E3
Partie de la description:
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP
Capacitance :
6800 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
51mOhm @ 100Hz
Impedance :
40 mOhms
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Ripple Current @ Low Frequency :
4.42 A @ 100 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V