MAL214835472E3
Référence fabricant:
MAL214835472E3
Partie de la description:
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Capacitance :
4700 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Impedance :
45 mOhms
Lifetime @ Temp. :
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Ripple Current @ Low Frequency :
1.48 A @ 100 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V