MAL209678122E3
Référence fabricant:
MAL209678122E3
Partie de la description:
CAP ALUM 1200UF 20% 385V RADIAL
Capacitance :
1200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
164mOhm @ 100Hz
Impedance :
53 mOhms
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - 5 Lead
Ripple Current @ Low Frequency :
5.7 A @ 100 Hz
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
385 V