RM1E23AA50
Image may be representation.
See specs for product details.
Manufacturer Part Number:
RM1E23AA50
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 50A 90-280V
Stock Condition:
16
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
50 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Proportional Control
Package / Case :
Hockey Puck
Part Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4 ~ 20mA
Voltage - Load :
90 V ~ 280 V