20LPCV2425
Image may be representation.
See specs for product details.
Manufacturer Part Number:
20LPCV2425
Manufacturer/Brand:
Sensata Technologies – Crydom
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 25A 20-300V
Stock Condition:
1
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
25 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Proportional Control
Package / Case :
Module
Part Status :
Active
Supplier Device Package :
Voltage - Input :
4 ~ 20mA
Voltage - Load :
20 V ~ 300 V