TE80BR39J
Image may be representation.
See specs for product details.
Manufacturer Part Number:
TE80BR39J
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity AMP Connectors
Part of Description:
TE 80W R39 5% BRACKET
Stock Condition:
10
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Brackets
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Radial, Tubular
Part Status :
Active
Power (Watts) :
80W
Resistance :
390 mOhms
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Tolerance :
±5%