0CNN200E.V
- Manufacturer Part Number:
- 0CNN200E.V
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- FUSE STRP 200A 125VAC/80VDC BOLT
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Lift Trucks
- Approval Agency :
- cURus
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 2.5kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 200A
- Features :
- Indicating
- Fuse Type :
- Fuse Strip
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
- Part Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 80 V