0673.600MXEP
Image may be representation.
See specs for product details.
Manufacturer Part Number:
0673.600MXEP
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
FUSE GLASS 600MA 250VAC AXIAL
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
600 mA
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
0.482
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard (Axial)
Part Status :
Obsolete
Response Time :
Slow Blow
Voltage Rating - AC :
250 V