SD15LCCTR
- Manufacturer Part Number:
- SD15LCCTR
- Manufacturer/Brand:
- SMC Diode Solutions
- Part of Description:
- TVS DIODE 15VWM 31.8VC SOD323
- Manufacturer :
- SMC Diode Solutions
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- USB
- Bidirectional Channels :
- 2
- Capacitance @ Frequency :
- 5pF @ 1MHz (Max)
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 10A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-76, SOD-323
- Part Status :
- Active
- Power - Peak Pulse :
- 350W
- Power Line Protection :
- No
- Supplier Device Package :
- SOD-323
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 16.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 31.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 15V (Max)