SMFE17CA
Image may be representation.
See specs for product details.
Manufacturer Part Number:
SMFE17CA
Manufacturer/Brand:
Eaton-Electronics Division
Part of Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SOD123FL
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7.2A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Part Status :
Active
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V