ECQ-E4153KF
Image may be representation.
See specs for product details.
Manufacturer Part Number:
ECQ-E4153KF
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.015 µF
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Part Status :
Active
Ratings :
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V