MXLSMLJ78CA
Image may be representation.
See specs for product details.
Manufacturer Part Number:
MXLSMLJ78CA
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
22.8A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Part Status :
Active
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
DO-214AB
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V