BSPD12DING
- Manufacturer Part Number:
- BSPD12DING
- Manufacturer/Brand:
- Eaton
- Part of Description:
- 12V DATA SIGNAL DIN RAIL L - G S
- Manufacturer :
- Eaton
- Product Category :
- TVS - Surge Protection Devices (SPDs)
- Approval Agency :
- ATEX, CE, CSAus, UL
- Current - Discharge (Max) (8/20µS) :
- 20 kA
- Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
- 10 kA
- Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
- Features :
- Form :
- Base + Module
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Poles :
- 4
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Part Status :
- Active
- Type :
- Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
- 10.6VAC, 15VDC
- Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
- 50 V