T10C080BF
- Manufacturer Part Number:
- T10C080BF
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- THYRISTOR 80V 250A RADIAL 3LEAD
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- TVS - Thyristors
- Capacitance :
- Current - Hold (Ih) :
- 120 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 100 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 250 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Elements :
- 2
- Package / Case :
- Radial - 3 Leads
- Part Status :
- Obsolete
- Voltage - Breakover :
- 120V
- Voltage - Off State :
- 80V
- Voltage - On State :
- 2 V