TCOB1E156M8R
- Manufacturer Part Number:
- TCOB1E156M8R
- Manufacturer/Brand:
- ROHM Semiconductor
- Part of Description:
- CAP TANT POLY 15UF 25V 1411
- Manufacturer :
- ROHM Semiconductor
- Product Category :
- Tantalum - Polymer Capacitors
- Capacitance :
- 15 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100mOhm @ 100kHz
- Features :
- General Purpose
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- B
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric)
- Part Status :
- Active
- Ratings :
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 25 V