XZFCBD10A2
- Manufacturer Part Number:
- XZFCBD10A2
- Manufacturer/Brand:
- SunLED
- Part of Description:
- 0.4" BLUE DUAL DIGIT CA SMD LED
- Manufacturer :
- SunLED
- Product Category :
- Display Modules - LED Character and Numeric
- Color :
- Blue
- Common Pin :
- Common Anode
- Current - Test :
- 10mA
- Display Format :
- Display Type :
- 7-Segment
- Millicandela Rating :
- 8.79mcd
- Number of Characters :
- 1
- Package / Case :
- 20-SMD, No Lead
- Part Status :
- Active
- Power Dissipation (Max) :
- 120mW
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3V