MPC866PCVR100A
- Manufacturer Part Number:
- MPC866PCVR100A
- Manufacturer/Brand:
- NXP Semiconductors
- Part of Description:
- IC MPU MPC8XX 100MHZ 357BGA
- Manufacturer :
- NXP Semiconductors
- Ethernet :
- 10Mbps (4), 10/100Mbps (1)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (TA)
- Package / Case :
- 357-BBGA
- Speed :
- 100MHz
- Supplier Device Package :
- 357-PBGA (25x25)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 3.3V