25LC080AT-E/MS
Image may be representation.
See specs for product details.
Manufacturer Part Number:
25LC080AT-E/MS
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC EEPROM 8KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Stock Condition:
221
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
10 MHz
Memory Format :
EEPROM
Memory Interface :
SPI
Memory Size :
8Kb (1K x 8)
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Part Status :
Active
Supplier Device Package :
8-MSOP
Technology :
EEPROM
Voltage - Supply :
2.5V ~ 5.5V