MPR3HD12V
- Manufacturer Part Number:
- MPR3HD12V
- Manufacturer/Brand:
- Bivar, Inc.
- Part of Description:
- IND METAL PNL 3MM HER DIFF 12VDC
- Manufacturer :
- Bivar, Inc.
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- Red
- Lens Color :
- Lens Size :
- 3mm, T-1
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 30mcd
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Part Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Termination Style :
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- 35°
- Voltage :
- 12V