26020TAB51SSH50
- Manufacturer Part Number:
- 26020TAB51SSH50
- Manufacturer/Brand:
- Ohmite
- Part of Description:
- ADJ PWR RES 50 OHM 20W CHAS MT
- Stock Condition:
- 1
- Manufacturer :
- Ohmite
- Product Category :
- Adjustable Power Resistor
- Adjustment Type :
- Slide
- Diameter :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Radial, Tubular
- Part Status :
- Active
- Power (Watts) :
- 20 W
- Resistance :
- 50 Ohms
- Termination :
- Tolerance :
- ±10%