JS28F512P33BFD
- Manufacturer Part Number:
- JS28F512P33BFD
- Manufacturer/Brand:
- Micron Technology
- Part of Description:
- IC FLASH 512MBIT PARALLEL 56TSOP
- Manufacturer :
- Micron Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 105 ns
- Clock Frequency :
- 40 MHz
- Memory Format :
- Flash
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Size :
- 512Mb (32M x 16)
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Part Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 56-TSOP
- Technology :
- FLASH - NOR
- Voltage - Supply :
- 2.3V ~ 3.6V