ST32ETH302
- Manufacturer Part Number:
- ST32ETH302
- Manufacturer/Brand:
- Nidec Copal Electronics
- Part of Description:
- TRIMMER 3K OHM 0.125W GW SIDE
- Manufacturer :
- Nidec Copal Electronics
- Product Category :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Part Status :
- Active
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 3 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±20%