CSCA0600A000B15B01
- Manufacturer Part Number:
- CSCA0600A000B15B01
- Part of Description:
- SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC
- Accuracy :
- ±2%
- Current - Sensing :
- 600A
- Current - Supply (Max) :
- 17mA
- Frequency :
- DC ~ 50kHz
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 80°C
- Part Status :
- Active
- Voltage - Supply :
- ±15V