CTL2001F
Image may be representation.
See specs for product details.
Manufacturer Part Number:
CTL2001F
Manufacturer/Brand:
Red Lion
Part of Description:
SENSOR CURRENT 100A, 150A, 200A
Manufacturer :
Red Lion
Product Category :
Current Sensors
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
100A, 150A, 200A (Selectable)
Current - Supply (Max) :
For Measuring :
AC
Frequency :
50Hz ~ 60Hz
Linearity :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Output :
Ratiometric, 0 V ~ 10 V