CSCA0600A000B15B02
Manufacturer Part Number:
CSCA0600A000B15B02
Part of Description:
SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC
Accuracy :
±2%
Current - Sensing :
600A
Current - Supply (Max) :
17mA
Frequency :
DC ~ 50kHz
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-10°C ~ 80°C
Part Status :
Active
Voltage - Supply :
±15V