PLC-075S280
- Manufacturer Part Number:
- PLC-075S280
- Manufacturer/Brand:
- Qualtek Electronics Corp.
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 13-27V 2.8A
- Manufacturer :
- Qualtek Electronics Corp.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CB, cULus
- Current - Output (Max) :
- 2.8A
- Dimming :
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -35°C ~ 70°C
- Part Status :
- Obsolete
- Power (Watts) :
- 75 W
- Ratings :
- IP67
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 2 kV
- Voltage - Output :
- 13 ~ 27V