PHP02512E2000BBT5
Image may be representation.
See specs for product details.
Manufacturer Part Number:
PHP02512E2000BBT5
Manufacturer/Brand:
Vishay
Part of Description:
RES SMD 200 OHM 0.1% 2.5W 2512
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Part Status :
Active
Power (Watts) :
2.5W
Ratings :
Resistance :
200 Ohms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%